הפרויקטים שלנו

קהילת האלטרואיזם האפקטיבי העולמית עובדת במגוון רחב של תחומים, כדוגמת מדידת אפקטיביות של עמותות, מחקר על התחומים שהכי אפקטיבי לתמוך בהם, ייעוץ לקריירה אפקטיבית, גיוס כספים לעמותות האפקטיביות ביותר, הפצת הרעיונות של אלטרואיזם אפקטיבי, ועוד. 
לפניכם הפרויקטים שאנחנו מקדמים בארץ:

הערכת עמותות ישראליות

 GiveWell הוא ארגון מרכזי באלטרואיזם אפקטיבי שעוסק בהערכת האפקטיביות של עמותות סיוע בינלאומיות ומפרסם רשימה איכותית של עמותות אפקטיביות במיוחד על סמך ראיות חזקות. כל המלצה של GiveWell מלווה בדו"ח מקיף הבוחן את אפקטיביות העמותה באופן פתוח ושקוף. על אף שקיימים בארץ מספר גופי מחקר פילנתרופים שעוסקים, בין היתר, בבחינת אספקטים ספציפיים של אפקטיביות עמותות, אין כיום מקבילה ישראלית לפעילות של GiveWell. עבור תורמים שחשוב להם להשקיע דווקא בישראל (ויש לא מעט כאלה), לצערנו אין לנו יכולת להצביע על אף עמותה שפועלת בארץ עם אפקטיביות מוכחת. אנחנו שואפים לשנות את המצב על ידי "ייבוא" המתודלוגיה של GiveWell לארץ. בחצי השנה האחרונה בחנו עשרות עמותות ישראליות, במטרה לאתר התערבויות בעלות פוטנציאל לאפקטיביות מוכחת.

קבוצת מחקר ועבודה משותפת

פגישה שבועית בה אנשים העובדים על פרויקטי EA נפגשים כדי לעבוד, לחשוב ולכתוב אחד לצד השני. הפרויקטים ברובם מחקריים, ומטרתם לקדם את ההבנה שלנו לגבי "איך לעשות הכי הרבה טוב" ביחד עם קהילת הEA העולמית - במגוון רחב של נושאים החל מסיכום מספר מקורות לנושא מסוים, דרך בדיקה ביקורתית של עבודות חדשות ועד קידום אג'נדות מחקר של ארגונים קיימים. מטרת הקבוצה היא להיות פלטפורמה פרודוקטיבית וכיפית לעבודה קבועה על נושאים בעולם התוכן של אלטרואיזם אפקטיבי.

גיוס תרומות

גיוס תרומות עבור עמותות וארגונים אפקטיביים. מאמצי הגיוס מתמקדים כעת ביזמים ועובדי סטארט-אפ אשר פוטנציאל הרווח העתידי שלהם גדול. הפרויקט כולל הרצאות להיכרות עם EA עבור יזמים שמתעניינים בתרומות חברתיות, בין היתר דרך שיתוף פעולה עם הארגון 'כן Give' אשר מאגד יזמים שהתחייבו לתרומות שכאלו.

בואו לקחת חלק בקהילה הישראלית

אנחנו זקוקים למתנדבים נוספים במסגרת הפרויקטים הללו, ובמסגרת פעילויות נוספות שנחוצות בקהילת אלטרואיזם אפקטיבי ישראל

מעוניינים להצטרף אלינו?

צרו איתנו קשר!
EffectiveAltruismIsrael@gmail.com

©2019 by Effective Altruism Israel