הפרויקטים שלנו

קהילת האלטרואיזם האפקטיבי העולמית עובדת במגוון רחב של תחומים, כדוגמת מדידת אפקטיביות של עמותות, מחקר על התחומים שהכי אפקטיבי לתמוך בהם, ייעוץ לקריירה אפקטיבית, גיוס כספים לעמותות האפקטיביות ביותר, הפצת הרעיונות של אלטרואיזם אפקטיבי, ועוד. 
לפניכם הפרויקטים שאנחנו מקדמים בארץ:

הערכת עמותות ישראליות

 GiveWell הוא ארגון מרכזי באלטרואיזם אפקטיבי שעוסק בהערכת האפקטיביות של עמותות סיוע בינלאומיות ומפרסם רשימה איכותית של עמותות אפקטיביות במיוחד על סמך ראיות חזקות. כל המלצה של GiveWell מלווה בדו"ח מקיף הבוחן את אפקטיביות העמותה באופן פתוח ושקוף. על אף שקיימים בארץ מספר גופי מחקר פילנתרופים שעוסקים, בין היתר, בבחינת אספקטים ספציפיים של אפקטיביות עמותות, אין כיום מקבילה ישראלית לפעילות של GiveWell. עבור תורמים שחשוב להם להשקיע דווקא בישראל (ויש לא מעט כאלה), לצערנו אין לנו יכולת להצביע על אף עמותה שפועלת בארץ עם אפקטיביות מוכחת. אנחנו שואפים לשנות את המצב על ידי "ייבוא" המתודלוגיה של GiveWell לארץ. בחצי השנה האחרונה בחנו עשרות עמותות ישראליות, במטרה לאתר התערבויות בעלות פוטנציאל לאפקטיביות מוכחת.

קבוצת עבודה משותפת

בכל שבוע, פעילים ופעילות של אלטרואיזם אפקטיבי ישראל נפגשים כדי לעבוד ולחשוב אחד לצד השני, וגם אחד עם השני.

הקבוצה מספקת פלטפורמה פרודוקטיבית וכיפית לעבוד על פרויקטים שונים מעולם האלטרואיזם האפקטיבי, החל ממחקרים בשיתוף פעולה
 עם קהילת ה-EA העולמית שמטרתם לקדם את ההבנה שלנו לגבי "איך לעשות הכי הרבה טוב" ועד לפיתוח וחיזוק הקהילה בארץ.
 

רוצה לעבוד איתנו על מחקר? מדריך זה יעזור לך למצוא פרוייקטי מחקר אפקטיביים וגם כולל הרבה רעיונות קונקרטיים למחקרים שעשויים להיות משמעותיים. 

 

גיוס תרומות

גיוס תרומות עבור עמותות וארגונים אפקטיביים. מאמצי הגיוס מתמקדים כעת ביזמים ועובדי סטארט-אפ אשר פוטנציאל הרווח העתידי שלהם גדול. הפרויקט כולל הרצאות להיכרות עם EA עבור יזמים שמתעניינים בתרומות חברתיות, בין היתר דרך שיתוף פעולה עם הארגון 'כן Give' אשר מאגד יזמים שהתחייבו לתרומות שכאלו.

הכוונת קריירה

אחרי תיאום עם הקהילה העולמית והרצת מחקר על מסלולי קריירה אפקטיביים בארץ, אנחנו בשלבים מתקדמים של הקמת פרויקט גדול להכוונת קריירה אפקטיבית. 

בינתיים, אתם מוזמנים לשלוח לנו בקשה לייעוץ אישי, או להיעזר בלוח המשרות האפקטיביות שלנו.

בניית הקהילה

אנחנו חושבים שפוטנציאל העשייה שלנו כקהילה, ופוטנציאל ההשפעה שלנו על מסלולי קריירה ותרומות של ישראלים, הם ענקיים. כדי שנוכל לממש את הפוטנציאל הזה, אנחנו עובדים על בניית קהילה מרכזית חזקה שתוכל להוות בסיס לקהילה חזקה וגדולה שתפעל כאן בעתיד.

בואו לקחת חלק בקהילה הישראלית

אנחנו זקוקים למתנדבים נוספים במסגרת הפרויקטים הללו, ובמסגרת פעילויות נוספות שנחוצות בקהילת אלטרואיזם אפקטיבי ישראל

מעוניינים להצטרף אלינו?

צרו איתנו קשר!
EffectiveAltruismIsrael@gmail.com

©2019 by Effective Altruism Israel