נושאי מחקר אפקטיביים

איך אנחנו יכולים לבחור נושאי מחקר בצורה שתמקסם את האימפקט החברתי שלנו? לנושאי מחקר שונים שנבחר תהיה השפעה שונה על החברה, ולבחירה מושכלת יותר יש פוטנציאל לאימפקט רב הרבה יותר.
אלטרואיזם אפקטיבי היא תנועה בינלאומית שמתעסקת בחיפוש אחר הדרכים הטובות ביותר לעזור לאחרים. בעמוד הזה נתאר את המתודולוגיות וצורות החשיבה שלנו על בחירת נושאי מחקר תחת הניסיון לעשות טוב יותר טוב.

התייעצו איתנו

שיקולים בבחירת נושא מחקר

אלטרואיזם אפקטיבי היא תפיסה המתעסקת בשאלה "כיצד אנחנו יכולים לעשות הכי הרבה טוב?". נקודת המבט שלנו היא שאין בעיות שבעד עצמן הן חשובות, אלא שהדבר החשוב הוא כמה השפעה אנחנו יכולים לעשות בסופו של דבר. לכן אנחנו משתמשים בניסויים אמפיריים וניתוח זהיר כדי לפתח הבנה של מה הן הבעיות שהכי בוער להשקיע בהן משאבים נוספים כרגע, ואיך לתעדף ביניהן יותר טוב. תוכלו לקרוא עוד על אלטרואיזם אפקטיבי כאן.
כדוגמה, אחת מהמתודולוגיות שתפיסת האלטרואיזם האפקטיבי משתמשת בהם לצורך בחירת בעיות, נקראת ITN - עבור Importance, Tractability, Neglectedness (חשיבות, ישימות, ומיעוט תשומת לב). שלושת המאפיינים הללו יכולים לעזור לנו להעריך את האימפקט החברתי שתניב השקעה נוספת בבעיה. אתם מוזמנים לצפות בסרטון שלנו שמסביר על הנושא:
הארגון העיקרי שמתעסק בייעוץ לסטודנטים המחפשים נושא מחקר לעבודת תזה הוא Effective Thesis:

תזה אפקטיבית

לסטונדטים וסטודנטיות לעיתים קרובות אין את הכסף לתרום או הזמן להתנדב. אבל למחקר שבו הן עוסקות יכול להיות השפעה אדירה על הבעיות החשובות ביותר שהאנושות מתמודדת איתן. האתר Effective Thesis מזהה נושאים לתזה בעלי אימפקט משמעותי ומציע תמיכה עבור סטודנטים שרוצים לחקור אותם.

מלבד זאת, אם אתם רוצים לתרום כמה שיותר, אנחנו מזמינים אותכם ליצור עמנו קשר לייעוץ על מחקר אקדמי, מסלול קריירה או על כל שאלה אחרת בנושא:

התייעצו איתנו

צרו איתנו קשר!
EffectiveAltruismIsrael@gmail.com

©2019 by Effective Altruism Israel